ДИГИТАЛНИ ИНОВАЦИИ В ПТГ „ВАСИЛ ЛЕВСКИ“: ПРОФЕСИИТЕ НА БЪДЕЩЕТО
В рамките на кампанията „Мисля за моето бъдеще“, ученици от различни специалности превърнаха технологиите в изкуство.
Чрез инициативата „Моята професия през погледа на изкуствения интелект“, те изработиха впечатляващи дигитални постери, комбинирайки професионалните си знания с помощта на AI изображенията.
Ето и нашите дигитални творци:
Специалност „Електрически превозни средства“
Изработил: Кристина Галинова Иванова (10. клас) – визия за екологичния и интелигентен автомобил.
Специалност „Спедиция, транспортна и складова логистика“
Изработил: Хриси Владимирова Красимирова (8. клас) – модерният поглед към управлението на световните вериги за доставки.
Специалност „Автотранспортна техника“
Изработил: Илия Светославов Йорданов (11. клас) – постерът му представя високотехнологичната дейност по обслужване и ремонт на автомобила – където прецизната диагностика и иновациите срещат инженерния опит.
Тези проекти са доказателство за развиването на дигитална грамотност, креативност и стратегическо мислене у нашите ученици. Гордеем се с техния стремеж да бъдат иноватори и да представят съвременния облик на професиите си!

БЪДЕЩЕТО НА АВТОМОБИЛНИТЕ ТЕХНОЛОГИИ ПРЕЗ ПОГЛЕДА НА 9.А КЛАС!
Споделяме участието на нашите ученици от ПТГ „Васил Левски“ в кампанията за кариерно ориентиране „Мисля за моето бъдеще“!
В рамките на инициативата „Моята професия през погледа на изкуствения интелект“, момчетата от 9.а клас представиха своята визия за дейността на професията Техник по транспортна техника . Чрез иновативно видео с AI-генерирани изображения, видеа и глас, те показаха как традиционният ремонт се превръща във високотехнологичен процес.
Проектът има за цел да развие тяхната дигитална грамотност и креативност, подготвяйки ги за свят, в който диагностиката и софтуерното управление са толкова важни, колкото и техничиските умения.
Поздравления за страхотната работа на нашия екип: Учеиците от 9 "А" клас

Вижте видеото и открийте как изглежда професията през очите на следващото поколение специалисти!

Дни на отворените врати в ПТГ „Васил Левски“: Поглед към бъдещето!
Днес, в коридорите на нашето училище, се усещаше истинско оживление и ентусиазъм! Имахме удоволствието да посрещнем специални гости – седмокласниците от ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“.
По стара българска традиция, посрещнахме бъдещите гимназисти с топла пита и сол, символ на гостоприемството на нашето голямо училищно семейство.
Какво преживяха нашите гости?
Запознаване с бъдещето: Представихме новия план-прием за учебната 2026-2027г. и вълнуващите професии, които предлагаме. Дискутирахме възможностите за реализация и защо ПТГ "Васил Левски " е правилното място за старт в кариерата.
Пътуване във времето: Учениците посетиха изцяло реновирания ни училищен музей, където се докоснаха до богатата история и традиции на гимназията.
Светът на технологиите: Обиколката продължи през класните стаи и нашите училищни работилници.
Техника в действие: Най-голям интерес предизвикаха демонстрациите на техниката ни, където теорията оживява в практика!
Вярваме, че срещата е била полезна и вдъхновяваща за всички седмокласници, на които им предстои важен избор. Благодарим Ви за посещението и Ви очакваме скоро като част от нашите ученици!






Нова специалност: "Спедиция, транспортна и складова логистика"

„Мисля за моето бъдеще“ – вдъхновяваща среща в рамките на Месеца на кариерното ориентиране
В училището ни се проведе вълнуваща и вдъхновяваща среща с професионалисти, организирана в рамките на Месеца на кариерното ориентиране под надслов „Мисля за моето бъдеще“.

Гости на събитието бяха:
-Представител на Военно формирование
- Г-жа Соня Узунова – логопед в системата на предучилищното и училищното образование , родител на ученик в нашето училище. Тя сподели за своята работа, свързана с подкрепа и насърчаване на детското развитие и комуникация.
-Г-н Георги Факалиев – сътрудник „Охрана“ към Министерството на правосъдието, също родител на ученик. Той разказа за своята професия, свързана с реда, сигурността и отговорността.
-Инж. Александър Мучинов – управител на „ЕУРАТЕК АУТО“ ( Шкода ) и представител на бизнеса. Той представи на учениците реална картина от работата в автомобилния сервиз и подчерта значението на техническите умения и добрата организация.

Срещата беше истинско вдъхновение за нашите ученици – те имаха възможност да чуят реални истории, да зададат въпроси и да се замислят за своя бъдещ професионален път.

Благодарим от сърце на нашите гости за тяхната отдаденост, сърдечност и желание да споделят своя опит с младото поколение!

Не чакай бъдещето да дойде – създай го сам. Всяка мечта е възможна, когато имаш смелостта да я следваш.

Посещение на ученици от 10 клас във фирма "Алекс ОК" по повод Месеца на кариерното ориентиране: "Мисля за моето бъдеще"






В рамките на инициативата "Месец на кариерното ориентиране" ученици от 10 клас посетиха сервизната база на фирма "Алекс ОК". Целта на посещението бе запознаване с реалната работна среда и придобиване на по-добра представа за професиите в областта на автосервизната дейност и транспортната техника.
Учениците наблюдаваха процесите по техническо обслужване на товарен автомобил МАН, включително демонтаж и монтаж на водна помпа, смяна на температурен датчик, както и ремонт, и подмяна на елементи от горивната уредба – включително клапан за високо налягане.
Посещението предизвика голям интерес и даде възможност на учениците да се докоснат до практическите аспекти на професията, да задават въпроси и да получат ценна информация от опитните механици на фирмата.
Изказваме сърдечна благодарност на фирма "Алекс ОК" и на екипа от механици за топлото посрещане, професионализма и желанието да споделят знания и опит с нашите ученици!
По повод Дните на отворените врати имахме удоволствието да посрещнем ученици от седмите класове на ОУ "Васил Левски" – с. Върбица и ОУ "Св. св. Кирил и Методий" – гр. Долна Оряховица.
Гостите бяха тържествено посрещнати с питка от директора на училището инж. Габриела Данаилова. След това разгледаха учебната база на гимназията, включително класните стаи и специализираните кабинети. Учениците изгледаха презентации, запознаха се с преподавателския екип, както и с ученици от 8. до 12. клас, които споделиха своя опит, знания и впечатления от обучението в ПТГ "Васил Левски".
Посещението продължи в учебно-производствените работилници, където гостите наблюдаваха управление на мотокар, автомобил, възстановен от нашите ученици, както и разгледаха разработка на картинг с електрическо задвижване – част от иновативните проекти, реализирани в гимназията.
С удоволствие посрещнахме учениците от седми клас на ОУ „Елин Пелин“ – с. Първомайци, които с интерес се потопиха в атмосферата на нашето училище.
По време на визитата си, те се запознаха отблизо с учебната среда, разгледаха класните стаи и научиха повече за професионалните направления чрез подготвени презентации. Срещите с преподавателите и ученици от 8. до 12. клас дадоха възможност за личен поглед към живота и обучението в ПТГ „Васил Левски“.
Особен интерес предизвика посещението в учебно-производствената база, където бяха демонстрирани умения в управление на мотокар, автомобил, мотор, както и картинг с електрическо задвижване – проекти, реализирани с труда и амбицията на нашите ученици.